do początku mapa serwisu kontakt  
AKTUALNOŚCI
INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

MISTRZOSTWA POWIATU WIELUŃSKIEGO W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W RAMACH „IGRZYSK DZIECI” I „IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ”
KONOPNICA 20.09.2018

 

Dnia 20.09.2018 roku na terenie ośrodka rekreacyjnego „Zacisze” w Konopnicy odbyła się Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonała  Sekretarz Gminy Konopnica Pani Anna Glapa, Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Konopnicy Małgorzata Sieniawska oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy Michał Janik.

Konkurencją otwierającą tegoroczną rywalizację sportową były Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych w ramach „Igrzysk Dzieci” i „Igrzysk Młodzieży Szkolnej”.

W rywalizacji w ramach „Igrzysk Dzieci” startowali uczniowie z klas IV – VI, a w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej” uczniowie klasy VII - VIII oraz III gimnazjum.

 

Głównymi organizatorami zawodów byli:

  • Szkoła Podstawowa w Konopnicy
  • Publiczne Gimnazjum w Konopnicy
  • PMDKiS w Wieluniu
  • SZS w Wieluniu

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali koordynatorzy SZS w Wieluniu Michał Janik i Sylwester Wolny.

W tegorocznych zawodach  uczestniczyło 552 zawodników i zawodniczek.

W kategorii dziewcząt szkół podstawowych klas IV - VI na dystansie 1000 metrów  wśród 129 zawodniczek najlepszą okazała się uczennica z Mierzyc Siwek Weronika, a wśród 147 chłopców Marciniak Dominik z Mokrska.

Pośród uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum zwyciężyła Siuda Karolina z Osjakowa (127 zawodniczek) i Domagała Miłosz z Osjakowa (149 zawodników).

Pierwszych pięciu zawodników i zawodniczek uzyskało awans do Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych rozgrywanych 27.09.2018 roku
w Uniejowie.

 

Szczegółowe wyniki:

„IGRZYSKA DZIECI” – UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ DO KLASY VI

 

DZIEWCZĘTA 1000 METRÓW – 129 ZAWODNICZEK

  1. SIWEK WERONIKA –ZSiP MIERZYCE
  2. ANTOŃCZYK PATRYCJA – SP 4 WIELUŃ
  3. OBIEGŁA WERONIKA – SP KONOPNICA
  4. SZYMAŃSKA WERONIKA – ZSP OŻARÓW
  5. OGRODNICZAK KLAUDIA – SP OSJAKÓW

 

CHŁOPCY  1000 METRÓW – 147 ZAWODNIKÓW

  1. MARCINIAK DOMINIK – ZSiP MOKRSKO
  2. PERLICEUSZ MATEUSZ – SP PĄTNÓW
  3. MARUSZEWSKI PATRYK – SP OSJAKÓW
  4. SZTANDERA KRYSTIAN – SP 2 WIELUŃ
  5. KALUŚ TOBIASZ – SP 2 WIELUŃ

 

„IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ” – UCZNIOWIE KLASY VII i VII  ORAZ III GIMNZAJUM

 

DZIEWCZĘTA 1000 METRÓW – 127 ZAWODNICZEK

  1. SIUDA KAROLINA – SP OSJAKÓW
  2. LEWINSKA KINGA – ZSiP MOKRSKO
  3. STEPIEŃ IZABELA – SP BIAŁA
  4. LIPIETA ANNA – SP SKOMLIN
  5. STASIAK ALEKSANDRA– ZSiP MIERZYCE

 

CHŁOPCY  1500 METRÓW – 149 ZAWODNIKÓW

  1. DOMAGAŁA MIŁOSZ – SP OSJAKÓW
  2. JAJCZAK BARTŁOMIEJ – ZSiP MIERZYCE
  3. SPYCHAŁA WOJCIECH – ZSiP MOKRSKO
  4. ŚWITAŁA PATRYK – SP 4 WIELUŃ
  5. BLAJER DAWID – SP 4 WIELUŃ