do początku mapa serwisu kontakt  
AKTUALNOŚCI
INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE 2020-2021

INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

MISTRZOSTWA POWIATU WIELUŃSKIEGO W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W RAMACH „IGRZYSK DZIECI”
I „IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ”
KONOPNICA 23 -24.09.2020

 

 

W dniach 23-24.09.2020 roku na stadionie MLKS w Konopnicy odbyła się Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2020/2021.

Ze względu na sytuacje epidemiologiczną  i w związku z zachowaniem  zasad bezpieczeństwa tegoroczne zawody zostały rozgrywane przez dwa dni.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Wójt Gminy Konopnica Grzegorz Turalczyk  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy Michał Janik oraz koordynator SZS w Wieluniu Sylwester Wolny.

Konkurencją otwierającą tegoroczną rywalizację sportową były Mistrzostwa Powiatu
w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych w ramach „Igrzysk Dzieci”
i „Igrzysk Młodzieży Szkolnej”.

W rywalizacji w ramach „Igrzysk Dzieci” startowali uczniowie z klas IV – VI, a w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej” uczniowie klasy VII - VIII.

 

 

Głównymi organizatorami zawodów byli:

  • Szkoła Podstawowa w Konopnicy
  • PMDKiS w Wieluniu
  • SZS w Wieluniu

W kategorii dziewcząt szkół podstawowych klas IV - VI na dystansie 1000 metrów  najlepszą zawodniczką okazała się uczennica z Konopnicy Anna Strzała, a wśród chłopców Kotowski Filip z Ostrówka.

Wśród uczniów klas VII i VIII zwyciężyła Klaudia Ogrodniczak z Osjakowa
i Bartłomiej Grzęda z Czarnożył.

Pierwszych pięciu zawodników i zawodniczek uzyskało awans do Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych rozgrywanych 29.09.2020 roku
w Bełchatowie.

 

Szczegółowe wyniki:

 

„IGRZYSKA DZIECI” – UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ DO KLASY VI

 

DZIEWCZĘTA 1000 METRÓW

 

  1. STRZAŁA ANNA - SP KONOPNICA
  2. WOJNAR ALEKSANDRA – SP CZAROŻYŁY
  3. OBIEGŁA WERONIKA - SP KONOPNICA
  4. KEMPA ALEKSANDRA – SP OSJAKÓW
  5. IDASIAK ALEKSANDRA – SP SKOMLIN
  6. GNIŁA WIKTORIA – SP BIAŁA

 

CHŁOPCY  1000 METRÓW

 

  1. KOTOWSKI FILIP – SP OSTRÓWEK
  2. WISNIEWSKI WIKTOR – SP SKOMLIN
  3. WAWRZYNIAK KRZYSTZOF - SP OSTRÓWEK
  4. WITKOWSKI TOMASZ – SP OSTÓWEK
  5. SZCZĘSNY KAMIL – SP BIAŁA
  6. SZYMAŃSKI IGNACY – SP OSJAKÓW

 

PODSUMOWANIE DRUŻUNOWE – „IGRZYSKA DZIECI”

 

DZIEWCZĘTA

  1. SP KONOPNICA                  50 pkt.
  2. SP OSJAKÓW                      49 pkt.
  3. SP SKOMLIN                       45 pkt.

 

CHŁOPCY

  1. SP OSJAKÓW                      44 pkt.
  2. SP OSTRÓWEK                   41 pkt.
  3. SP BIAŁA                             40 pkt.

 

 

„IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ” – UCZNIOWIE KLASY VII i VIII 

 

DZIEWCZĘTA 1000 METRÓW

 

  1. OGRODNICZAK KLAUDIA – SP OSJAKÓW
  2. PIETRAK JULIA – SP SKOMLIN
  3. PIETRZAK NATALIA – SP SKOMLIN
  4. JASIANEK IGA – SP OSTRÓWEK
  5. SZYMAŃSKA WERONIKA – SP OŻARÓW

 

CHŁOPCY  1500 METRÓW

 

  1. GRZĘDA BARTŁOMIEJ – SP CZARNOŻYŁY
  2. ZAWADZKI MICHAŁ – SP OSJAKÓW
  3. PAWŁOWSKI IGOR – SP OSTRÓWEK
  4. WOŹNIAK SZYMON – SP OSJAKÓW
  5. SZEFEROWICZ KAROL – SP BIAŁA

 

PODSUMOWANIE DRUŻUNOWE – „IGRZYSKAMŁODZIEŻY SZKOLNEJ”

 

DZIEWCZĘTA

  1. SP SKOMLIN                       56 pkt.
  2. SP OSJAKÓW                      53 pkt.
  3. SP KONOPNICA                  43 pkt.

 

CHŁOPCY

  1. SP OSJAKÓW                      57 pkt.
  2. SP BIAŁA                             47 pkt.
  3. SP SKOMLIN                       34 pkt.

 

 

 

Michał Janik, Sylwester Wolny