do początku mapa serwisu kontakt  
AKTUALNOŚCI
INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE W RAMACH "IMS 2015-2016" ORAZ "GIMNAZJADY 2015-2016"

INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

MISTRZOSTWA POWIATU WIELUŃSKIEGO W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH –KONOPNICA 24.09.2015

 

Dnia 24.09.2015 roku na terenie ośrodka rekreacyjnego „Zacisze” w Konopnicy odbyła się Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2015/2016.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał  Wójt Gminy Konopnica Grzegorz Turalczyk.

Pierwszymi zawodami były Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych.

 

Głównymi organizatorami zawodów byli:

Szkoła Podstawowa w Konopnicy
Publiczne Gimnazjum w Konopnicy
Urząd Gminy w Konopnicy
SZS w Wieluniu

           

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali koordynatorzy SZS w Wieluniu
Michał Janik i Sylwester Wolny.

W tegorocznych zawodach  uczestniczyło rekordowa liczba 612 zawodników i zawodniczek. Dyplomy i medale wręczali Wójt Gminy Konopnicy Grzegorz Turalczyk, dyrektor Publicznego Gimnazjum w Konopnicy Małgorzata Sieniawska i dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy Michał Janik

W kategorii dziewcząt szkół podstawowych na dystansie 1000 metrów  wśród 113 zawodniczek najlepszą okazała się uczennica z Mokrska Kostrzewa Nikola, a wśród 143 chłopców Nowakowski Kamil z Pątnowa.

W gimnazjach zwyciężyła Włodarczyk Dominika z Gimnazjum nr 1 w Wieluniu (178 zawodniczek) i Dworczyński Grzegorz z Mierzyc (178 zawodników).

Do finałów wojewódzkich organizowanych w Uniejowie 02.10.2015 roku awansowało po 5 najlepszych zawodników i zawodniczek ze szkół podstawowych i po 6 osób z gimnazjum.

 

Szczegółowe wyniki:

 

DZIEWCZĘTA SZKOŁY PODSTAWOWE 1000 METRÓW

 

  1. Kostrzewa Nikola – SP Mokrsko
  2. Ogrodniczak Maja – SP Osjaków.
  3. Szczecińska Gabriela – SP Bieniądzice
  4. Krej Martyna – SP 5 Wieluń
  5. Rychlik Maja – SP 4 Wieluń
  6. Płóciennik Maria - SP 4 Wieluń

 

CHŁOPCY  SZKOŁY PODSTAWOWE 1000 METRÓW

 

  1. Nowakowski Kamil  – SP Pątnów.
  2. Jojkus Jakub – SP Skomlin
  3. Wawrzyniak Piotr- SP Ostrówek
  4. Czarnuch Patryk - SP Skomlin
  5. Cieśla Kamil – SP Łaszew
  6. Hanas Miłosz – SP Pątnów

 

 

DZIEWCZĘTA GIMNAZJUM 1000 METRÓW

 

  1. Włodarczyk Dominika  - Gim nr 1 w Wieluniu
  2. Marciniak Agnieszka - Gim nr 1 w Wieluniu
  3. Kolman Oliwia – Gim. Pątnów
  4. Wolniak Zuzanna – Gim. Wierzchlas
  5. Motławska Natalia – Gim. Ostrówek
  6. Glapa Marta - Gim nr 2 w Wieluniu

 

 

CHŁOPCY  GIMNAZJUM 1500 METRÓW

 

  1. Dworczyński Grzegorz – Gim. Mierzyce
  2. Braliński Patryk – Gim. Osjaków.
  3. Bujak Kamil – Gim. Skomlin
  4. Graczyk Szymon - Gim. Czarnożyły
  5. Podgórski Dawid – Gim nr 2 Wieluń
  6. Kowalski Andrzej – Gim. Mokrsko

 

 

             KOORDYNATORZY SZS W WIEUNIU

              MICHAŁ JANIK, SYLWETER WOLNY