do początku mapa serwisu kontakt  
AKTUALNOŚCI
MISTRZOSTWA POWIATU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

MISTRZOSTWA POWIATU WIELUŃSKIEGO W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W RAMACH „IGRZYSK DZIECI”
I „IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ”
KONOPNICA 16.09.2019

 

Dnia 16.09.2019 roku na terenie ośrodka rekreacyjnego „Zacisze” w Konopnicy odbyła się Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2019/2020.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy Michał Janik oraz koordynator SZS w Wieluniu Sylwester Wolny.

Konkurencją otwierającą tegoroczną rywalizację sportową były Mistrzostwa Powiatu
w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych w ramach „Igrzysk Dzieci” i „Igrzysk Młodzieży Szkolnej”.

W rywalizacji w ramach „Igrzysk Dzieci” startowali uczniowie z klas IV – VI, a w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej” uczniowie klasy VII - VIII.

 

Głównymi organizatorami zawodów byli:

  • Szkoła Podstawowa w Konopnicy
  • PMDKiS w Wieluniu
  • SZS w Wieluniu

W tegorocznych zawodach  uczestniczyło 487 zawodników i zawodniczek.

W kategorii dziewcząt szkół podstawowych klas IV - VI na dystansie 1000 metrów  wśród 126 zawodniczek najlepszą okazała się uczennica z Ostrówka Wzgarda Sandra, a wśród 138 chłopców Wasilewski Maksymilian z SP 2 Wieluń..

Pośród uczniów klas VII i VIII zwyciężyła Siwek Weronika z Mierzyc (96 zawodniczek)
i Majos Brajan z Naramic (127 zawodników).

Pierwszych pięciu zawodników i zawodniczek uzyskało awans do Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych rozgrywanych 25.09.2019 roku
w Uniejowie.

 

Szczegółowe wyniki:

 

„IGRZYSKA DZIECI” – UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ DO KLASY VI

 

DZIEWCZĘTA 1000 METRÓW – 126 ZAWODNICZEK

 

  1. WZGARDA SANDRA - SP OSTRÓWEK
  2. OBIEGŁA WERONIKA - SP KONOPNICA
  3. STRZAŁA ANNA - SP KONOPNICA
  4. MICIEJEWSKA MARIA - SP4 WIELUŃ
  5. KUKUŁA ZUZANNA - SP WIERZCHLAS
  6. OWCZAREK PATRYCJA - SP4 WIELUŃ

 

CHŁOPCY  1000 METRÓW – 138 ZAWODNIKÓW

 

  1. WASILEWSKI MAKSYMILIAN – SP 2 WIELUŃ
  2. WOŹNIAK SZYMON - SP OSJAKOW
  3. ŚCIGAŁA JAKUB - ZSP MIERZYCE
  4. WIERSZAK PAWEŁ - SP4 WIELUŃ
  5. KOLEBACZ DAWID - SP SKOMLIN
  6. KALUŚ TOBIASZ - SP2 WIELUŃ

 

 

„IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ” – UCZNIOWIE KLASY VII i VIII 

 

DZIEWCZĘTA 1000 METRÓW – 96 ZAWODNICZEK

 

  1. SIWEK WERONIKA – ZSP MIERZYCE
  2.  KASĘDRA OLIWIA – PSP BIAŁA
  3. LIPITA ANNA – SP SKOMLIN
  4. OGRODNICZAK KLAUDIA – SP OSJAKÓW
  5. JASIANEK IGA – SP OSTRÓWEK
  6. PIETRZAK JULIA – SP SKOMLIN

 

CHŁOPCY  1500 METRÓW – 127 ZAWODNIKÓW

 

  1. MAJOS BRAJAN – PSP NARAMICE
  2. OWCZAREK TOBIASZ – PSP BIAŁA
  3. PRZEBIERAŁA MAKSYMILIAN – SP 2 WIELUŃ
  4. DRZAZGA HUBERT – SP OSJAKÓW
  5. MARUSZEWSKI PATRYK – SP OSJAKÓW
  6. CHOWAJ BRAJAN – SP 5 WIELUŃ

 

 

Michał Janik, Sylwester Wolny